• Всеосвіта
  • Бібліотека уроків
  • Професійна освіта
  • (Технології) Тема 4. Екологічні та техногенні проблеми в перетворювальній діяльності людини. Тема 4.1. Техніка безпеки як фактор, що забезпечує нормальні умови праці. Техніка безпеки КШВ.

(Технології) Тема 4. Екологічні та техногенні проблеми в перетворювальній діяльності людини. Тема 4.1. Техніка безпеки як фактор, що забезпечує нормальні умови праці. Техніка безпеки КШВ.

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

9 проходжень

2 запитань

30.11.2021

35

0

Завдання №1 Теоретичний блок

 Тема 4. Екологічні та техногенні проблеми в перетворювальній діяльності людини.

Тема 4.1. Техніка безпеки як фактор, що забезпечує нормальні умови праці. Техніка безпеки КШВ.

                                                                

Завдання ТБ - це забезпечення нормальних русловій праці та безпечної роботи з метою виключення травматизму.

                                                        ТБ

                                                         ↓

                              виконується комплексом заходів

                                                                             ↓                                                                  

Організаційно-                            санітарно-                                конструкторсько-

технічних                                     гігієнічних                          технологічних

Кожен працюючий повинен бути добре знайомий з правилами ТБ, суворо виконувати їх, періодично проходити повторний інструктаж в терміни, встановлені адміністрацією.

У цехах ГОМТ робітники щоб уникнути опіків не повинні торкатися до гарячого металу. Треба пам'ятати що при 400-500º с метал за зовнішнім виглядом мало відрізняється від холодного. У цих цехах робітники піддаються шкідливому впливу теплоти від печей і нагрітого металу. Для зменшення випромінювання печі повинні мати хорошу теплоізоляцію , а вікна печей для завантаження і вивантаження металу рекомендується конструювати, крім заслінок, водяною завісою.

Для підтримки необхідного складу повітря в цеху, цех повинен мати хорошу загальну вентиляцію (включає системи для очищення, зволоження і підтримки необхідної температури). Склад повітря в цеху періодично контролюється СЕС. Температура в робочій зоні не повинна перевищувати 30ºС, тому робочі місця постачають місцевої вентиляцією.

Заготовки, пристосування, інструмент повинні бути розташовані на робочому місці в строгому порядку. Обладнання повинно бути справним і міститися в чистоті. Рукоятки і педалі включення повинні бути огороджені, щоб була виключена можливість випадкового включення. Рухомі частини машин, що знаходяться в небезпечній зоні, захищають. Передбачають надійне заземлення.

Для запобігання очей від відлітаючої з поковок окалини необхідні захисні окуляри з товстими або безосколковими склом. Нагрівальники повинні працювати з фіолетовим склом.

Завдання №2 Завантаження файлу

Перегляньте відеоролик та опишіть техніку безпеки та охорону праці при роботі в кувально-пресовому цеху, надішліть на перевірку

https://www.youtube.com/watch?v=IeGrJwalGmY&ab_channel=%D0%A4%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC

Рефлексія від 4 учнів

Сподобався

4 0

Зрозумілий

3 1

Потрібні роз'яснення

3 1