Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Професійні навчально-виховні заклади, групи. Соціально-побутове орієнтування

Спеціальна та інклюзивна освіта

Для кого: 6 Клас

0 проходжень

2 запитань

10.05.2022

90

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Життя людини починається з батьківської школи. Батьки є першими вчителями і вихователями своєї дитини. Через їхню любов і піклування ми пізнаємо, що таке добро і зло, правда і несправедливість, честь і брехня.

Далі діти можуть навчатися у дитячих садках (з 3х до 6-7 років). Наступною ланкою у навчанні та вихованні людини є школа. Школа - це установа, де відбувається процес пізнання, засвоєння та передачі знань. Учні пізнають, навчаються, а вчитель навчає, передає знання.

Після завершення шкільного навчання діти йдуть навчатись далі. Наступною ланкою є професійні навчально-виховні заклади.

Професі́йно-техні́чний навча́льний за́клад – це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіямиспеціальностямикваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я. Тобто,  основна функція є надання професійних знань, готування молодих людей до опанування той чи іншої професії.

До професійних навчально-виховних закладів належать професійно-технічні училища,професійні ліцеї,  вищі професійні училища, училища-агрофірми. Все це освітні установи для підготовки робітничих кадрів на базі середньої школи (після дев'ятого-десятого класу. 

Ліцеї та училища відрізняються за своїми профілем, наприклад у Професійному будівельному ліцеї – навчають молодих людей професіям, які пов’язані з будівництвом та з благоустроєм (квіткар, флорист, монтажник гіпсокартоних конструкцій, муляр, плиточник, столяр,штукатур тощо).

Броварський професійний ліцей

У професійних училищах харчових технологій, готують до професій пов’язаних з харчуванням (пекар, кондитер, кухар, офіціант, мастер ресторанного обслуговування тощо).

Описание: Львівське вище професійне училище харчових технологій — Освіта в Україні

Львівське вище політехнічне училище

В аграрних ліцеях та училищах вчать професіям, що пов’язані із сільським господарством: тракторист, слюсар, овочівник, продавець, бджоляр тощо.

Студенти Гадятського аграрного ліцею на навчанні

Завдання №2 Вільне введення тексту

Дай відповіді на запитання:

  • Чому навчаються у професійно-технічних навчальних закладах?

  • Після якого класу можна поступити до ліцею?

  • Яку професію ти хочеш опанувати, коли виростеш?

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Корекційно-розвиткове заняття з соціально-побутового орієнтування (СПО) Складене згідно з програмою з корекційно-розвиткової роботи для 5-9(10) класів спеціальних загальноосвітніх закладів, Л. І. Остапенко, Л. І. Тарновська. Може бути використане у роботі з дітьми, що навчаються на інклюзивній формі навчання.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався

0 0

Зрозумілий

0 0

Потрібні роз'яснення

0 0