Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

(МТОц ОМТ) ТЕМА 2.4. Пневматичні молоти : принцип дії, класифікація, режим роботи та повітрярозподіл. Їх конструкція.

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

6 проходжень

2 запитань

02.12.2021

57

0

Завдання №1 Теоретичний блок

ТЕМА 2.4. «Пневматичні молоти : принцип дії, класифікація, режим роботи та повітрярозподіл. Їх конструкція. »

Принцип дії. Пневматичні молоти приводяться в дію стисненим повітрям, що надходить не з цехової магістралі, а від компресорного циліндра і електродвигуна, вбудованого в станину молота. Їх використання доцільно там, де потрібні невеликі молоти, при відсутності пароповітряної установки, будувати яку не має сенсу.

Пневматичні молоти використовують в основному для операцій вільного кування. Вага падаючих частин від 29,5 кН (3 т), найбільш поширені молоти з вагою падаючих частин не більше 9,8 кН (1 т). Наприклад: пневматичні молоти найбільш широко використовують при куванні заготовок для інструменту і запасних частин.

  У пневматичних молотах: повітря служить пружним середовищем, що передає енергію від поршня компресорного циліндра поршню робочого циліндра, пов'язаного з бабою.

Атмосферне повітря стискається в компресорному циліндрі під дією поршня, який приводиться в рух кривошипним механізмом.

Стиснене повітря по каналах надходить у верхню порожнину робочого циліндра, тисне на верхню порожнину робочого циліндра, тисне на поршень зверху і змушує його рухатися вниз, захоплюючи за собою бабу, яка і завдає удару.

Підйом баби здійснюється двояко.

I. У пневматичних молотах простої дії (рис. 1а) баба піднімається вгору завдяки розрідженню, яке утворюється в робочому циліндрі, коли поршень компресорного циліндра йде вниз.

II. У молотах подвійної дії і компресорний і робочий циліндри мають по дві порожнини-верхню і нижню, і вони з'єднані між собою.

Рисунок 1.Схема роботи пневматичного молоту: а)простої дії б)подвійної дії

а). 1-баба, 2 - робочий циліндр, 3 - повітряні кишені, 4 - циліндр компресора, 5 - поршень компресора, 6-кривошипний механізм. б) 1 - баба, 2 – робочий циліндр, 3,7 - верхній і нижній розподільні канали, 4 - поршень компресора, 5 - циліндр компресора, 6-кривошип.

Набула великого поширення конструкція двоциліндрового молота двосторонньої дії (рис. 1б).

Два циліндра: компресорний 5 і робочий 2, розташовані в одній станині, сообщаються між собою каналами 3 і 7. Поршень 4 компресора, який отримує зворотно-поступальний рух від кривошипного вала 6, поперемінно в залежності від напрямку свого руху створює позитивний тиск або розрідження у верхній і нижній порожнині робочого циліндра, тобто над поршнем баби 1, створюється розрідження, а в нижній порожнині, над поршнем – позитивний тиск повітря. Відбувається підйом падаючих частин. При зміні напрямку руху поршня в нижній порожнині робочого циліндра встановлюється розрідження, а у верхній порожнині – позитивний тиск повітря. Баба молота рухається вниз і завдає удару по заготівлі.

Особливість-тиск повітря діє поперемінно як на верхню, так і на нижню робочу площу поршня баби.

Управління молотом здійснюється рукояткою або педаллю і рукояткою.

Всі пневматичні молота ділять на три основні групи:

I гр. - за кількістю циліндрів-одноциліндрові і двоциліндрові;

II гр. - за способом підйому баби-простої і подвійної дії;

III гр. - за кількістю стійок-одностоєчні і арочні.

Пневматичні молоти простої дії.

Рисунок 2.  Схема двоциліндрового пневматичного молота простої дії. 1-стяжки 2-робочий циліндр 3-баба 4-канали 5-поршень компресора 6-клапан 7-циліндр компресора 8-отвір 9-кривошипний механізм

У двоциліндрових молотах простої дії повітря з циліндра 7 компресора подається тільки в верхню порожнину робочого циліндра 2. Свіже повітря надходить в циліндр 7 компресора через отвір 8, коли поршень 5 Знаходиться В КНП. При русі поршня в просторі над ним по черзі відбувається стиснення і розрідження.

Стиснення і розрідження передається по каналах 2, в результаті чого його поршень опускається і піднімається. Поршнем служить сама баба 3, що має прямокутний перетин. Завдяки такій формі баба не повертається навколо вертикальної осі в циліндрі (теж прямокутному), що забезпечує сталість положення інструменту.

  Роботою молота керують за допомогою крана, що з'єднує компресорний і робочий циліндри. Для пуску молота в роботу натискають ногою на педаль молота. Педаль пов'язана з краном і її натискання повертає кран таким чином, що він з'єднує порожнини компресорного і робочого циліндра.

  Коли поршень 5 компресора йде вниз, баба йде вгору. При ході поршня компресора вгору тиск в циліндрах зростає, і баба завдає удару по заготівлі.

  Енергія удару залежить від того, скільки повітря з компресора надходить в робочий циліндр. Змінювати енергію можна поворотом крана.

Двоциліндрові молоти подвійної дії.

Найбільш поширені двоциліндрові молоти подвійної дії.

  У них стиснене повітря з компресорного циліндра направляється поперемінно, то в верхню, то в нижню порожнини робочого циліндра. Тому підйом баби здійснюється не тільки за рахунок розрідження над її поршнем, а й стисненим повітрям, що подається під поршень.

  У таких молотах є циліндричний розподільний золотник, тому вони здійснюють наступні режими роботи:

- утримувати бабу на вазі;

- тривалий час притискати заготовку до бойка;

- наносити поодинокі удари;

- наносити автоматичні послідовні удари.

Принцип дії .

Рисунок 3. Робочий і компресорний циліндри і схема положень рукоятки управління пневматичного молоту подвійної дії.

 Поки рукоятка 7 знаходиться в положенні III, золотник 4 займає таке положення, що нижня і верхня порожнини компресорного циліндра 6 сообщаються між собою. В результаті тиск в порожнинах однаково і баба спочиває нерухомо на нижньому бойку.

  Коли рукоятка 7 пересувається в положення II, переводячи золотник на рівень II, стиснене повітря з компресора направляється в верхню порожнину робочого циліндра 2. Назад він вийти не може, тому що на золотнику є зворотний клапан, що відкривається тільки в сторону робочого циліндра 2. Тому поршень 1 весь час притискає бабу до нижнього бойка, з силою утримуючи заготовку до тих пір, поки рукоятка 7 не вийде з положення II.

 Для підняття баби і утримання її на вазі рукоятку 7 переводять в положення I. Золотник при цьому опуститься на рівень I. В результаті повітря з нижньої порожнини компресорного циліндра 6 буде надходити через односторонній клапан золотника під поршень 1 робочого циліндра 2 і в повітряну камеру 5. З верхньої порожнини компресорного циліндра 6 повітря піде не в робочий циліндр, а в камеру 3. Значить на поршень 1 робочого циліндра буде весь час діяти тиск знизу, він підніме бабу вгору і утримає її в цьому положенні, поки рукоятка 7 залишиться в позиції I.

  Щоб нанести один удар по заготівлі, рукоятку 7 переводять з положення I в положення IIа. Золотник розташований між рівнями I і II. Повітря з нижньої порожнини робочого циліндра 2 вийде в атмосферу, а стиснене повітря з камери 3 надійде в верхню порожнину робочого циліндра. Баба різко опуститься і завдасть удару.

  Щоб зробити наступний удар, рукоятку переводять в положення I, а потім знову в положення IIа.

  Для роботи послідовними автоматичними ударами рукоятку 7 переводять в IIIа. Канал в камеру 3 закриється. У верхній і нижній порожнинах робочого циліндра по черзі будуть виникати стиснення і розрідження - в результаті молот буде наносити автоматичні Удари з малим розмахом баби.

   При переміщенні рукоятки в IIIб золотник відкриє канали більше. У робочий циліндр надходить максимальна кількість повітря і удари стануть сильнішими.

Рефлексія від 4 учнів

Сподобався

4 0

Зрозумілий

4 0

Потрібні роз'яснення

4 0