Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

(МТОц ОМТ) ТЕМА 2.3. «Молоти . Загальні відомості. Принцип дії. Головні параметри молотів.

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

6 проходжень

2 запитань

29.11.2021

45

0

Завдання №1 Теоретичний блок

ТЕМА 2.3. «Молоти . Загальні відомості. Принцип дії. Головні  параметри молотів.

Загальні відомості.

Молотами називаються технологічні ковальсько-штампувальні машини ударної дії, в яких енергія приводу перед ударом перетворюється в кінетичну енергію лінійного руху робочих мас із закріпленим на них інструментом, а під час удару - в корисну роботу деформування поковки. Молоти застосовують для всіх операцій кування, гарячого і листового штампування, а також для карбування, калібрування і правки. Для приводу молотів (енергоносій) використовуються пар, стиснене повітря або робоча рідина. Головними параметрами молотов є: м. п. ч. і енергоносій.

Принцип дії молотів полягає в розгоні робочих мас до швидкості V з витратою роботи приводу Ап під час холостого ходу у напрямку до поковки з метою накопичення кінетичної енергії те і використання її для корисної роботи деформування поковки АТ під час робочого ходу : Ап → ТеАд. У молотів висока швидкість робочого ходу і час деформування заготовки дуже мало 2-5 мілісекунди (мс), також мало і час контакту обох частин інструменту з заготівлею без навантаження. У молотів відсутній силовий зв'язок між приводом і робочими частинами - негайне виконання зворотного ходу, при цьому стійкість штампів вище ніж у пресових. Успішно застосовують для гарячого штампування невеликих поковок і щодо великих поковок з тонкими ребрами. Можливість неодноразового впливу на заготовку ударами високої частоти - важливо для кування швидко остигаючих поковок, а також для гарячого штампування великих поковок на невеликому молоті.

  Недоліки: ударна дія викликає шум і вібрації, установка фундаменту на пружні опори (зміцнення), застосування молотів з двостороннім ударом.

Класифікація.

За технологічним призначенням: кувальні (для вільного кування), штампувальні (для об'ємного штампування) і листоштамповочні (для штампування з листових заготовок).

За типом приводу: вісім конструктивних груп. 

Пароповітряні молоти (а). Рухомі частини молотів приводяться в рух парою або стисненим повітрям (енергоносії) тиском (7-9)•10⁵па. Максимальна швидкість робочих мас 6-7 м/с. Передавальний механізм складається з поршня і штока. Виконавчий механізм-баба з бойком або штампом. Поршень, шток і баба з бойком або штампом складають рухомі частини молота.

Пневматичні молоти (б). Робочі маси молотів приводяться в рух стисненим до 0,4-0,6 МПа повітрям від компресора, що є частиною конструкції машини. Повітря є робочим тілом. Зміна тиску повітря в циліндрах викликає рух робочого поршня з верхнім бойком або зі штампом, які кріпляться до штоку. Функції передавального і виконавчого механізмів суміщені.

Електричні молоти(в), в яких для приводу робочих мас використовують загальне електромагнітне поле лінійних статорів з питомим тяговим зусиллям 0,1-0,5 МПа. Не застосовуються-розглядаються в лабораторіях.

Механічні молоти (г). Вони наводяться від електродвигуна за допомогою механічних передавальних механізмів, що складаються з фрикційних (фрикційні молоти з дошкою (г 1)), гнучких (молоти з канатом, ременем, ланцюгом (г 2)) і пружних (пружинно-ресорні молоти (г 3)) зв'язків. Для деформування металу-кінетична енергія падіння робочих мас зі швидкістю 4-5, 5 м/с, отримана під дією гравістатичної енергії поля Землі.

Газогідравлічні молоти (д). Енергоносій-попередньо стиснутий газ частіше азот розганяє робочі частини до V=5-6 м/с, а для повернення робочих частин (мас)- рідина під тиском 2-10 МПа. До цієї ж групи належать і високошвидкісні газогідравлічні молоти (е), в яких азот стиснутий до 10-15 МПа, а робочі маси розганяються до V=4-6 м/с.

Гідравлічні молоти (ж). Енергоносій-рідина (мінеральне або синтетичне масло, емульсія, вода) стиснута до 6-20 МПа і надходить від насоса або акумулятора. Енергія рідини використовується для отримання кінетичної енергії робочих мас і для повернення їх у вихідну позицію. V робочих мас перед ударом 4-6 м / с.

Газові (теплові) молоти (з). Енергоносій-горючий газ або горюча суміш, при згорянні яких в робочій камері тиск підвищується до 10-20 МПа, а швидкість робочої маси досягає 10 м/с і більше.

Вибухові молоти (з). Енергоносій-тверді вибухові речовини та їх суміші. При швидкому згорянні їх в робочій камері тиск підвищується до 20 МПа і більше, а швидкість робочої маси досягає 20 м/с і більше.

За принципом дії: простого і подвійної дії.

У молотів простої дії рух вниз здійснюється силою ваги падаючих частин. Робота сили ваги переходить в кінетичну енергію, використовувану для деформування поковки. Підйом рухомих частин здійснюється парою, повітрям, рідиною, газом, електродвигуном. До молотів простої дії відносять деякі пароповітряні, гідравлічні і переважна більшість механічних молотів.

У молотів подвійної дії рух вниз здійснюється не тільки силою ваги рухомих частин, а й енергією пари, повітря, рідини або пружною силою пружини. Кінетична енергія рухомих частин молотів подвійної дії більше ніж у молотів простої дії з тією ж масою рухомих частин і з тим же ходом. Відносяться-більшість пароповітряних, приводних пневматичних, частково гідравлічні і всі газові високошвидкісні.

За типом шабота або деталі, що сприймає удару рухомих частин.

У молотів з нерухомим шаботом енергія удару частково передається на навколишній грунт, викликаючи неприємні струси.

Підпружинений шабот призначений для деякої амортизації системи рухомі частини-шабот і зменшення струсів.

У молотів з рухомим шаботом останній використовується в якості другої баби. Якщо сума кількості рухів шабота і рухомих частин рівні, то ударного впливу на фундамент не відбувається.

За конструкцією станини-одностоєчні і двостійкові (арочні і мостові - горизонтальний сталевий міст на двох стійках). 

Завдання №2 Тестування

Рефлексія від 4 учнів

Сподобався

4 0

Зрозумілий

4 0

Потрібні роз'яснення

4 0