Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Важливі питання освітньої діяльності ЗЗСО на завершення І семестру
»
Взяти участь Всі події

Мастильна система двигуна. Призначення та будова приладівмастильної системи

СРКТЗ

Для кого: Дорослі

20 проходжень

2 запитань

27.09.2022

0

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Мастильна система призначення для підводу масла до поверхням, які тертяться з метою зменшення тертя між ними і змивають продукти зношення, частково охолоджують , уплотняють контакт між поршнями та циліндроми, що збільшує компресію, а також зберегає деталі від корозії.

Види тертя: качіння та ковзання.. Тертя може бути рідине і напів рідине .. Масло, яке попадає на стінки циліндра заповнює мікровпадини, а на виступах воно видавлівається і відбувається напіврідине тертя. Яким шляхом масло підводиться до поверхням, які тертяться:

під тиском, самотеченнєм, розбризгіванням. Під тиском смазиваютьсяя коренні та шатунні шійки та їх вальниці, шійки розпредвалу, втулки коромисіл , розпредшестерні і їншї деталі. Штанги, товкачі клапанів -самотечем. . Стінки циліндрів розбризгіванням.

Тиск масла в мастильній системі в автомобылы ГАЗ 24 пыд час руху 50 км/год повино бути в межах 0,2 - 0,4 МПа (2-4) атм . Масляний насос -шестеренчатий може бути односекціонним або двохсекціонним, як наприклад, у ЗИЛ 130. Перша секція прямує масло у головну магистраль, друга - у мастильний радіатор.

Фільтри бувають сіточним пластично-щелевим , бумажним, центробіжним. Фільтр тонкого очищення масла , типа АСФО (автомобільний супер-фільтр -відстойник). На ГАЗ 24-бумажний фільтр розташований у металевому циліндрі

з боковими овірами "перфориврований" .

Моторні масла:

Для бензинових двигунів по класу вязкості SAE -міжнародна система (Союз американських інженерів) Наприклад SAE 5W-30 читається так: клас вязкості 5, W - вказує на те, що масло можно застосовувати як влітку так і зимою. т.е. всесезоне. число 30 визначає низьку гранічну температуру взимку, при якої можливо застосовувати масло. По типу масел вживають : синтетичне, напівсиснтетичне, мінеральне.

Завдання №2 Завантаження файлу

Прочитати текст, законспектувати та прикріпити фото

Рефлексія від 16 учнів

Сподобався

16 0

Зрозумілий

14 2

Потрібні роз'яснення

15 1