Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія проти стресу і тривоги: практичні інструменти для емоційного розвантаження освітян
»
Взяти участь Всі події
Урок:

"І в саду, і на городі"

21.03.2023
0 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема: «І в саду, і на городі»

Мета:

Закріпити знання про характерні ознаки осені.

Називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше природні знання про рослини, добирати прикметники. Вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору. Розвивати увагу, виховувати естетичні почуття.

Розвивати вміння виразно читати вірші, вміння спостерігати, досліджувати і робити висновки.

Продовжувати розвивати творчі здібності дітей в драматизації гри-казки. Сприяти встановленню позитивних емоційних зв’язків між дітьми групи. Виховувати в дітях доброзичливість та почуття гумору. Розвивати творче мислення та уяву.

Продовжувати закріплювати прийоми ліплення (розкачування, скачування, вдавлювання), вміння передавати форму, пропорції і колір овочів (огірки та помідори). Розвивати дрібну моторику рук, окомір. Виховувати охайність.

Хід заняття

Привітання: Доброго ранку!

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Вихователь: Сьогодні до нас на заняття завітав Ведмедик. Він приніс нам цікаві загадки. Будьте уважні , якщо відгадаєте, то відгадку знайдемо у кошику, який приніс ведмедик.

Той, хто їсть його, той знає – всіх мікробів він вбиває.
Овоч цей корисний дуже, та від нього сліз калюжа (Цибуля)

Жовта, на смак чудова, медова,
Їсть її малий Павлуша.
Здогадались, що це? (Груша)

В нас деревина така у дворі, фрукт цей з дитинства дають дітворі,
Корисне, доступне та дуже смачне, багате залізом та поживне (Яблуко)

З мене листя обдирають, мене квасять, в борщ кидають,
В пирогах мене печуть і в салат мене січуть! (Капуста)

В діжці ми їх засолили, а тоді всю зиму їли.
Солоненькі та хрумкі з пухирцями… (Огірки)

Борщ із нього варить ненька, в нього шкірочка тоненька,
Солодкуватий він на смак, фіолетовий… (Буряк)

Ця жовтогаряча пані в бархатистому жупані.
І солодка, і пригожа на компот й варення гожа (Абрикоса)

Під землею народилась і для борщику згодилась.
Мене чистять, ріжуть, труть, смажать, варять і печуть (Картопля)


Зелений чуб, червоний бік, смачний із нього чавлять сік.
Господині варять з ним борщі, росте в городі на кущі (Помідор)

Помаранчева і гарна, у землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька, вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину. хай корисну з’їсть…(Морквину)

Чи то жовта, чи то синя соковита господиня.
Чи то сонце, чи то злива — пригостить нас влітку... (Слива)

У темниці виростає та біленькі зубки має.
Хоч гіркий він і пекучий, а корисний і цілющий (Часник)

Вихователь: Молодці діти, всі ви дуже добре знаєте овочі і фрукти, вмієте їх розрізняти за величиною , кольором, смаком, знаєте коли ми садимо овочі, фрукти де вони ростуть.

А скажіть які умови потрібні щоб фрукти достигли, а овочі виросли.

Де ростуть овочі? ( у землі)

Що зігріває овочі та фрукти? ( сонечко)

Яке сонечко? ( велике, жовте, тепле)

А що поливає овочі? ( дощик)

Хто поклав зернята в землю, посадив дерева, кущі? ( люди)

Тож давайте підсумуємо, що потрібно для того,щоб виросли овочі фрукти? ( люди , земля, сонечко, вода)

А для чого потрібні нам овочі , фрукти?

Діти: Бо в них багато вітамінів , щоб ми були здорові.

Вихователь: Ведмедик приніс у своїх кошиках чимало завдань для малят, перше завдання ми вже виконали, відгадали загадки. Друге завдання таке, ведмедик хоче перевірити, чи вмієте ви розрізняти овочі та фрукти.

Дидактична гра « Городник, садівник»

У ведмедика два кошика, великий і маленький у великий складатимемо овочі, бо більшість овочів великих розмірів, а у маленьку корзинку фрукти.

Я називаю ім’я по черзі , ви даєте відповідь.

Вихователь: Ведмедик задоволений вашими знаннями бачить , що ви знаєте овочі та фрукти, вмієте розрізняти їх , просить допомого у вас, щоб ви допомогли зварити обід.

Що треба зробити з овочами і фруктами перед тим, як їх вживати чи готувати?

Навіщо мити овочі і фрукти?

Які овочі слід обов’язково почистити?

Які овочі можна вживати сирими?

Що готують із сирих овочів?

Які овочі можна засолити на зиму?

Які страви можна приготувати із картоплі?

Що можна приготувати із фруктів?

Яке варення можна приготувати із яблук, слив, груш, абрикосів, вишень?

Вихователь: Молодці , діти ви відповіли на всі запитання . Ведмедик, він не знає чим ще вас здивувати, хоче ускладнити завдання. У ведмедика є повітряні кульки : таке завдання я показую кульку – а ви називаєте фрукти, або овочі, які мають такий же колір як кулька.

Червоний – вишня, помідор, буряк, яблуко, порічки, суниця, полуниця, малина.

Зелений – огірок, гарбуз, кабачок, яблуко, зелена цибуля, петрушка, щавель , шпинат, горох.

Синій – баклажан, слива, виноград, цибуля синя.

Вихователь: Скільки завдань виконали , що вже мабуть стомилися , зараз трошки відпочинемо.

( повторюємо за мною)

Пісенька овочі

Вихователь: Ведмедик здивований, що ви так гарно знаєте овочі та фрукти , кличе Білочку – подружку, щоб вона вигадала вам важче завдання , бо Білочка вже ходить до лісової школи, тож загадає вам завдання складніше.

Гра « Відгадай за описом»

Вихователь описує овоч, а діти мають здогадатися його назву. Наприклад: Цей овоч одягнутий у світло-коричневе вбрання, яке треба обов’язково обібрати. Але не так це легко, бо людина завжди плаче, коли «роздягає» цей овоч (цибуля).

Цей овоч помаранчевого кольору і має тонесеньку шкірочку. Він дуже скромний і ховається в землі, зате його «чубчик» -листячко пучком стирчить над землею. За нього цей овоч і виривають. Його дуже люблять зайчики та кролики (морква).

Цей овоч чистять перед споживанням, але сирим не їдять. Він смачний і варений, і смажений. Його обов’язково кладуть до борщу і супу. Він овальної форми, ховається у землі. Коли посадити весною 1, то восени викопаєш багато. Всередині він білий (картопля).

Вихователь: До речі ви знаєте , що саме на весні садять овочі: картоплю,сіють насіння буряка , моркви , цибулі , а восени овочі дозрівають?

Вихователь: Останнє завдання від Білочки та Ведмедика.

Я показую вам геометричні фігури, а ви називаєте овочі, фрукти, які схожі на дану геометричну фігуру, не по кольору, а по формі.

Трикутник вершиною донизу – морква;

Коло – яблуко , кавун, диня, капуста, виноград , слива;

Овал – цибуля, баклажан, кабачок, диня, груша, картопля, слива, огірок;

Прямокутник – гарбуз.

Вихователь: Ведмедик і Білочка пригостили нас фруктами.

Гра « Їмо фрукти»

Гра – пантоміма.

  1. помили яблуко( миють)

  2. відкусили

  3. пожували

  4. солодке ( облизали язичком губи)

  1. помили лимон

  2. попросили маму відрізали шматочок

  3. лизнули язичком

  4. кисле ( скривились)

  5. притрусили цукром

  6. солодко, смачне показали задоволення

Які на смак фрукти : кислі, солодкі?

Ведмедик і Білочка дуже задоволені вашою роботою на занятті , але я теж хочу пограти з вами в гру . « Знайди помилку»

  • Картопля росте на яблуні ( на городі)

  • Черешня росте на городі ( у саду)

  • Який красивий червоний банан ( банан жовтий)

  • Цибуля росте на городі!

  • Який солодкий лимон( кислий)

Підсумок

Молодці діти, ви всі сьогодні гарно працювали, вмієте розрізняти за величиною, кольором , смаком, знаєте коли ми садимо овочі та фрукти, де вони ростуть. А скажіть мені , що треба щоб овочі та фрукти достигли.

Овочі ростуть де у землі фрукти

Що зігріває овочі фрукти сонечко яке воно( велике, яскраве, тепле)

А що поливає овочі , фрукти ( дощик, водичка)

А хто поклав зернинки , в землю , посадив дерева, кущі ( людина)

Отже щоб виросли овочі та фрукти потрібна земля , сонечко, вода , людина.

Вміст уроку:

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Вільне введення тексту

Дидактична гра « Городник, садівник»

У ведмедика два кошика, великий і маленький у великий складатимемо овочі, бо більшість овочів великих розмірів, а у маленьку корзинку фрукти.

Я називаю ім’я по черзі , ви даєте відповідь.

Гра « Відгадай за описом»

Вихователь описує овоч, а діти мають здогадатися його назву.  Наприклад: Цей овоч одягнутий у світло-коричневе вбрання, яке треба обов’язково обібрати. Але не так це легко, бо людина завжди плаче, коли «роздягає» цей овоч (цибуля).

Цей овоч помаранчевого кольору і має тонесеньку шкірочку. Він дуже скромний і ховається в землі, зате його «чубчик» -листячко пучком стирчить над землею. За нього цей овоч і виривають. Його дуже люблять зайчики та кролики (морква).

Цей овоч чистять перед споживанням, але сирим не їдять. Він смачний і варений, і смажений. Його обов’язково кладуть до борщу і супу. Він овальної форми, ховається у землі. Коли посадити весною 1, то восени викопаєш багато. Всередині він білий (картопля).

Гра « Їмо фрукти»

Гра – пантоміма.

  1. помили яблуко( миють)

  2. відкусили

  3. пожували

  4. солодке ( облизали язичком губи)

  1. помили лимон

  2. попросили маму відрізали шматочок

  3. лизнули язичком

  4. кисле ( скривились)

  5. притрусили цукром

  6. солодко, смачне показали задоволення

Які на смак фрукти : кислі, солодкі?

Ведмедик і Білочка дуже задоволені вашою роботою на занятті , але я теж хочу пограти з вами в гру . « Знайди помилку»

  • Картопля росте на яблуні ( на городі)

  • Черешня росте  на городі ( у саду)

  • Який красивий червоний банан ( банан жовтий)

  • Цибуля росте на городі!

  • Який солодкий лимон( кислий)

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

"МИСТЕЦТВО ЯПОНСЬКОГО САДУ"

"МИСТЕЦТВО  ЯПОНСЬКОГО САДУ"

616

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
10 клас

44 грн

Г. Пагутяк " Потрапити в сад"

Г. Пагутяк " Потрапити в сад"

46

Аватар профіля Кудревич Інна Василівна
Українська література
10—12 клас, I—IV курси, дорослі та змішані

30 грн

«Всякому місту – звичай і права» (із «Саду Божественних пісень»). «De libertate».

 «Всякому місту – звичай і права» (із «Саду Божественних пісень»). «De libertate».

334

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Ділові папери. Складання звіту про виконану роботу (оформлення в школі зимового саду; створення класного блога і т.ін.) в офіційно-діловому стилі з використанням безособових дієслівних форм на -но, -то

Ділові папери. Складання звіту про виконану роботу (оформлення в школі зимового саду; створення класного блога і т.ін.) в офіційно-діловому стилі з використанням безособових дієслівних форм на -но, -то

319

Аватар профіля Гузік Віта Григорівна
Українська мова
7 клас

33 грн

11 клас. Агроценози, їхня структура та особливості функціонування. Шляхи підвищення продуктивності агроценозів. Біосфера як глобальна екосистема, її структура та межі.

11 клас. Агроценози, їхня структура та особливості функціонування. Шляхи підвищення продуктивності агроценозів. Біосфера як глобальна екосистема, її структура та межі.

289

Аватар профіля Кошалковська Лариса Іванівна
Біологія
11 клас

30 грн

Схожі уроки

Заняття Узагальнення з теми "Зима"

Заняття Узагальнення з теми "Зима"

217

Аватар профіля Зеленська Кристина Миколаївна
Дошкілля
3—4 роки

17.11.20 "На чому ми подорожуємо"

17.11.20 "На чому ми подорожуємо"

493

Аватар профіля Кравець Олена Анатоліївна
Дошкілля
3—4 роки

12.11.20 Математика

12.11.20 Математика

175

Аватар профіля Кравець Олена Анатоліївна
Дошкілля
3—4 роки

Погода зими

Погода зими

169

Аватар профіля Зеленська Кристина Миколаївна
Дошкілля
3—4 роки

Підготовка до школи № 110

Підготовка до школи № 110

15

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкілля
5—6 років