Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Джерела прибутків. Заробітна плата членів сім’ї. Прожитковий мінімум. Практична робота: вправи на визначення прибутку сім’ї. Матеріальні потреби членів родини. Бажання, потреби, можливості. Соціально-побутове орієнтування. СПО

Спеціальна та інклюзивна освіта

Для кого: 7 Клас

0 проходжень

3 запитань

10.05.2022

96

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Формування доходів сім’ї, їх використання, узгодження доходів та витрат і утворюють бюджет сім’ї. Бюджет сім’ї - це план, де враховуються доходи та плануються витрати родини.

Головна мета бюджету сім’ї: планування доходів і видатків родини. Необхідно прагнути до того, щоб сукупний грошовий потік сім'ї (різниця між доходами і витратами) був позитивним.

Доходи бюджету сім’ї.

Доходом є сукупність отримуваних домогосподарством коштів як в грошовій, так і в натуральній формі, і доходи можуть поступати з різних джерел. 

Витрати сімейного бюджету.

Витрати – це сукупність витрат сім'ї. витрати діляться на декілька категорій:

Прожитко́вий мі́німум — вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

Завдання №2 Вільне введення тексту

Розв’яжи задачу:

Сім’я, що складається з п’яти осіб, мала впродовж місяця такі доходи: заробітна плата за основним місцем роботи – 6 000 грн; заробітна плата за сумісництвом – 2 000 грн; державна пенсія – 1 200 грн; доходи від підсобного господарства – 100 грн; стипендія – 800 грн; проценти за депозитом – 200 грн; доходи від здачі в оренду майна – 1 500 грн; подарунки – 500 грн.

За допомогою калькулятора визнач який загальний прибуток у сім’ї? (додати всі доходи)

Завдання №3 Вільне введення тексту

Розгляньте малюнки. Дай відповіді на запитання:

  • Визначте, які витрати найбільш необхідні в кожній родині? Чому?

Описание: Описание: https://sites.google.com/site/ekonomikadlapatackiv/_/rsrc/1318940979217/tema-5-vitrati-budzet-sim/cinniki-aki-vplivaut-na-velicinu-vitrat/189.JPG

  • Чи варто витрачати гроші на товари, що шкодять здоров’ю? Розглянь малюнки та продовж речення: «Я не витрачу гроші на …»

Описание: Описание: https://sites.google.com/site/ekonomikadlapatackiv/_/rsrc/1318941485432/tema-5-vitrati-budzet-sim/budzet-sim-ie/126.JPG

  • Як люди можуть економити кошти сімейного бюджету? Щоб відповісти на питання скористайтеся малюнками-підказками.

Описание: Описание: Копия 126.jpg

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався

0 0

Зрозумілий

0 0

Потрібні роз'яснення

0 0