Тема: Узагальнення знань учнів за темою «Слова, які називають дії
предметів».
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів за темою «Слова, які
називають дії предметів», закріпити вміння ставити питання до цих слів;
перевірити вміння учнів списувати з друкованого тексту; розвивати зв'язне
мовлення учнів; виховувати шанобливе ставлення до людей похилого віку.
Хід Уроку
I. Організаційний момент
Ось і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей скликає,
Щоб успішно нового навчить.
II. Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте загадку.
• Шия довга й ніжна,
Пір’я білосніжне.
Їсть траву, комашок, рибу й черепашок. (Лебідь)
— Запишіть каліграфічно.
Ле бі дь лебідь
— Поділіть слово на склади, зробіть його звуковий аналіз.
— Складіть речення зі словом лебідь.
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
— Що означають слова — назви дій?
— На які питання відповідають слова — назви дій?
— Назвіть кілька слів — назв дій, близьких за значенням.
— Назвіть кілька пар слів — назв дій, протилежних за значенням.
IV. Узагальнення й Систематизація знань
1 Робота в групах
— Напишіть, хто що робить.
Учитель лікує
Продавець вчить
Лікар продає
Маляр мурує
Муляр малює
--- Запишіть і
запам’ятайте.
Маляр малює, а муляр мурує.
Мурувати — від слова мур, стіна.
— Утворіть подібні речення.
2 Самостійна робота
— Випишіть слова — назви дій, протилежні за значенням.
• Ластівка день починає, а соловей кінчає.
• Сміливий там знайде, де боягуз загубить.
• Згода дім будує, а незгода руйнує.
Вправа «Мікрофон»
— Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я.
3 Гра «Навпаки»
Учитель називає дію, діти виконують протилежну.
Сісти — встати; бігти — зупинитись; мовчати — шуміти; плакати — сміятися.
4 Фронтальна робота
— розгляньте малюнки і прочитайте загадки. Дайте відповіді на запитання
загадки.
На дошці — малюнки орла, кита, кота, крота.
• Хто літає високо?
• Хто пірнає глибоко?
• Хто себе без мила миє?
• Хто підземні ходи риє?
V. Контрольне списування
лЮДА З ТАТКОМ
люда з татком їхала в автобусі. На зупинці зайшла жінка з дитиною на руках.
люда швидко встала і запросила її сісти. Жінка подякувала й сіла. Тато радісно
дивився на доньку.
VI. Підсумок уроку
- Яку тему закінчили вивчати?
- На які питання відповідають слова — назви дій?
- Які слова ми добирали на уроці?