Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Профілактика психологічних проблем дошкільників: робота з казкою
»
Взяти участь Всі події
24 лютого 11:12
5 0

Як з перших уроків почати розуміти хімію?

Середня школа - це важливий період в житті учня та його сім'ї. У цей час не тільки відбуваються значні зміни в фізіологічному і психологічному розвитку школяра, а й з'являються нові предмети, що вимагають максимальної концентрації уваги й відповідального підходу. Багато дітей захоплено чекають хімії, сподіваючись на яскраві експерименти та лабораторні дослідження, але складні завдання в один момент перекреслюють всі бажання пізнавати науку.

Відповідальні батьки при перших труднощах вирішують скористатися послугами, які надає репетитор хімії. І це правильне рішення, адже педагог не тільки відмінно знає предмет, але і вміє донести його на зрозумілому для дитини рівні. Якщо ж з якихось причин в щільний графік школяра не можна втиснути індивідуальні заняття, то можна спробувати самостійно розвинути інтерес у дитини, скориставшись деякими порадами. Найголовніше - регулярно цікавитися успішністю учня. Своєчасно розпізнавши перші тривожні дзвіночки, ви зможете якомога швидше вжити необхідних заходів.

5 ПРИЧИН, ЧЕРЕЗ ЯКІ У ШКОЛЯРІВ ВИНИКАЮТЬ ТРУДНОЩІ З ВИВЧЕННЯМ ХІМІЇ

Недостатні знання математики й фізики.

Хімія - це не просто цікаві досліди і дивовижні історії про Менделєєва й Кюрі, але й рішення складних задач, виведення формул. Усе це вимагає вміння швидко і правильно рахувати, логічно мислити, знати деякі правила з фізики й алгебри. Коли школяр скаржиться на те, що не розуміє хімії, то в більшості випадків виявляється, що він зазнає труднощів у розрахунках. Визначити це нескладно – достатньо просто подивитися, як учень вирішує завдання, чи користується він калькулятором, чи заглядає в таблицю множення. Якщо проблема дійсно з розрахунками, то потрібно повторити деякі шкільні правила з інших предметів.

Таблиця Менделєєва.

Зараз вже багато вчителів не вимагають від школярів знання таблиці Менделєєва напам'ять. На обкладинках щоденників, в кабінетах, в підручниках - вона є всюди! Але, подумайте тільки, скільки часу і сил віднімають пошуки позначення потрібного елемента. До речі, на ЗНО з хімії теж не дозволяється користуватися якимись шпаргалками у вигляді таблиць. Запам'ятайте, що вивчити таблицю потрібно раз і назавжди! Не орієнтуючись в назві елементів, школяр піддає себе нескінченним труднощам у вирішенні завдань.

Стиль викладання вчителя.

Буває так, що діти і викладач знаходяться на різних хвилях сприйняття і транслювання інформації. Деякі вчителі дійсно відмінно знають хімію, живуть нею, але не вміють викладати на доступній дітям мові. Слід розуміти, що хімія - складна наука, до неї, як і до математики, потрібен особливий підхід. Якщо ви бачите у дитини бажання вивчати предмет, але всі спроби постійно зазнають краху, то задумайтеся над зміною педагога або займіться пошуком репетитора.

Низький рівень мотивації.

Побачивши страшні формули на дошці, діти нерідко закидають підручник з хімії куди подалі. «Навіщо мені хімія, якщо я хочу стати менеджером?», - говорять самовпевнені підлітки. Тут батьки повинні знайти свої шляхи впливу на школяра, пояснивши, що ця наука не менш цікава і корисна, ніж, наприклад, математика.

Недостатня кількість уроків на тиждень.

Не кожен з нас народжується вундеркіндом. Деяким потрібно трохи більше часу для засвоєння інформації. Фіксована кількість уроків на тиждень часто буває недостатньою. Звідси і виникають труднощі в розумінні хімії.

ЯК РОЗВИВАТИ У ДІТЕЙ ІНТЕРЕС ДО ВИВЧЕННЯ ХІМІЇ?

У кожної дитини є свої вподобання в навчанні. Деяким до душі вивчення мов, хтось обожнює літературу, а хтось бачить найбільший сенс в математиці. Все це, безумовно, впливає на вибір професії, але середній бал атестата ніхто не відміняв. Негативна семестрова оцінка здатна перекреслити всі старання школяра під час вступу до університету. Що ж робити? Як пробудити в дитини інтерес до такої цікавої, але такої складної хімії?

Алгоритм простий! Усі вчителі та репетитори радять саме ці прості речі, бо вони дають максимум ефективного результату:

  • послідовність - ключ до успіху. Хімія така наука, що, не розібравшись в темі, до нової краще не приступати. У цьому предметі все так взаємопов'язано, що потрібно вчити його поступово. Краще декілька разів зробити більш легкі, схожі одна на одну, вправи, ніж надовго зависнути на складному і незрозумілому завданні;

  • гарний результат - щедра похвала. Якщо ви спостерігаєте у дитини повну апатію в вивченні предмета, то придумайте якісь заохочення за гарні оцінки. Це повинні бути не матеріальні речі, а якісь емоції. Гарна семестрова оцінка з хімії = цікава поїздка в інше місто, путівка в табір і т.п .;

  • наочність - найкращий друг. Хімія в книжках - це одне, а інше - це хімія в експериментах. Саме вони здатні розпалити вогник інтересу в дитячих серцях. Поцікавтеся у школяра, чи роблять вони з його однокласниками на уроці експерименти. Якщо ні - запропонуйте найпростіші з них втілити в домашніх умовах. Результат не змусить себе довго чекати! Захоплений погляд і бажання отримати високу оцінку - найкраща мотивація;

  • репетитор з хімії. Правильний педагог - це найкраще рішення! Учитель зможе підготувати випускника школи до ЗНО, підтягнути знання з якоїсь складної теми, підготувати до контрольної роботи.

Вивчення хімії - важкий процес, який вимагає особливої ​​відповідальності і мотивації. Правильно організувавши навчання, у школяра не виникне ніяких труднощів. Батьки і вчителі повинні налаштувати учня на те, що хімія – цікава й корисна дисципліна, за якою, як і за іншими науками, є майбутнє!

Читайте також: