Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 лютого 12:21

Як реагувати на оцінки дітей та навчити їх цінувати свої досягнення: поради батькам

Хоча всі батьки хочуть, щоб їхні діти отримували високі оцінки, вони спершу повинні запитати себе: що саме означають оцінки в щоденнику? Чи відображають вони зусилля, які дитина доклала до роботи?

Не всі отримують відмінні оцінки. Навіть ті, хто отримує, не обов'язково досягають успіху в житті. Оцінювання часто суб'єктивне та може бути оманливими.

Розповідаємо, як батьки можуть реагувати на оцінки своїх дітей та допомогти їм визначати особисті досягнення, використавши джерела: APA PsycNet, Pew Research Center, Psychology Today, Parents, Springer Link, Sage Journals, The New York Times, The Michigan Daily.

За що учень отримує оцінки в школі

Освіта важлива і має вирішальне значення для когнітивного та соціального розвитку. Цього не можна заперечувати. Проте освіта може стати токсичною, коли процес зміщується від акценту на навчанні до гіперфіксації на цифрах, оцінках і статистиці успішності.

Це призводить до перфекціонізму та недосяжних очікувань ефективності, які можуть руйнувати розум.

Надмірно вимогливе ставлення батьків до дітей може бути передумовою розвитку синдрому відмінника, що часто несе негативні наслідки в дорослому віці, такі як схильність до:

  • емоційного вигорання,

  • тривожних розладів,

  • депресії.

Школяр, який вивчає легкі предмети, може мати кращі результати, ніж учень, який відвідує поглиблені заняття. Деякі вчителі надзвичайно суворі. У різних школах можуть існувати значні відмінності в стандартах і способах оцінювання учнів.

Якщо ваша дитина отримує відмінні оцінки без жодних зусиль, це може бути ознакою того, що навчання дається їй надто легко, а матеріал не новий для неї.

Це не означає, що оцінки неважливі, але вони повинні відображати не лише знання, а й зусилля та наполегливу працю. Інакше – дитина не зможе досягти того успіху в житті, якого батьки очікували від тих відмінних оцінок.

Академічні оцінки рідко оцінюють такі якості як креативність, лідерство та навички роботи в команді. Трапляється, що відмінники вміють "зазубрювати" інформацію та відмінно складати іспити. Та кар'єрний успіх рідко полягає в тому, щоб знайти правильне розв'язання проблеми, а радше в тому, щоб знайти правильну проблему, яку потрібно вирішити.

0600be94-2f53-755x500.jpg

Кожен учень та студент особливий, майбутній успіх одного полягатиме в хороших оцінках сьогодні, другого – в інших життєвих пріоритетах. Ми повинні докорінно переосмислити оцінювання в шкільній системі, щоб "добре вчитися" прирівнювалося до більш цілісних факторів успіху, які справді готують учнів до процвітання сьогодні та до розвитку завтра.

Помилка відмінників – це не прагнення до успіху. Це нездатність впоратися з невдачами. Справжній тест на характер студента – вміння справлятись з тим, що він не досяг поставленої цілі. Випробування полягає в тому, чи може людина, прагнучи до відмінної оцінки, отримати низьку чи середню та продовжувати рухатися до складної мети.

https://vseosvita.ua/news/yak-zarakhovuiutsia-otsinky-iakshcho-uchen-vchytsia-za-mezhamy-ukrainy-76605.html

Читайте також: