Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

9 лютого 17:13

Як навчити дитину таблички множення? Поради для батьків. Варіант 1

10 порад від мене, як легко вивчити таблицю множення.

Почніть з простого

Не спішіть вчити з дитиною одразу всю таблицю множення. Спочатку важливо переконатися, що вона засвоїла ключові поняття, що лежать в основі математики та таблиці множення. Тому почніть з найлегшого — множення на 0, 1, 2, 5 та 10.

  • Будь-яке число, помножене на нуль, дає нуль. Наприклад, 0×2 = 0.

  • Множення на число 1 дає те саме число. Наприклад, 1×2 = 2.

  • Множення на число 2 дає подвійне число. Це те саме, що додати число до самого себе. Наприклад, 2 × 3 = 6 та 3 + 3 = 6.

  • Усі числа, кратні 5, закінчуються або на 5, або на 0 і вдвічі менші числа, кратного десяти (10×5=50; 5×5=25 чи половина від 50).

  • Найпростіша таблиця — це множення на число 10. Щоразу, коли ви множите число на 10, результатом буде те саме число з нулем позаду нього. Наприклад, 10 × 2 = 20, 10 × 3 = 30.

Зверніться до репетитора

Як би добре батьки не знали своїх дітей, вони не є професійними педагогами. Тому можуть стикнутися із труднощами коли навчають дитину вдома. Іноді батькам банально не вистачає часу та наснаги займатися математикою з дитиною.

В такому випадку краще звернутися за допомогою до репетиторів. Вони проводять заняття онлайн, а табличку множення допомагають вивчати інтерактивно. для прикладу знаходять теми, які цікавлять дитину і пояснюють математику на зрозумілих прикладах. Під час уроку-діагностики менеджери школи підбирають одного із репетиторів, які найкраще підходять учню.

Використовуйте наочні приклади

Один зі способів пояснити логіку множення — використовувати об’єкти реального світу. Наприклад, витягніть всі іграшки з кошика і розбийте їх на пари. Якщо ви навчаєте дітей таблиці 2, дайте їм чотири пари предметів, щоб вийшло 8, тобто 2 × 4 = 8. Вони зрозуміють, що чотири набори по 2 — це 8. Також дозвольте дітям взяти ці свої іграшки до школи. Це більше стимулюватиме їх вивчати тему.

Попрактикуйте метод додавання

Діти можуть швидко вивчити таблицю множення, якщо використовувати цей метод. Наприклад, якщо ви хочете помножити 5×5, ви можете додати це число п’ять разів, щоб отримати правильну відповідь: 5+5+5+5+5 = 25, що дорівнює 5×5 = 25.

Щоб перейти на наступний етап вивчення таблиці множення, діти можуть додати число до результату попереднього множення. Наприклад, щоб отримати 5 × 6, додайте п’ять до останнього результату і у вас буде 30. Цей спосіб допоможе дітям ознайомитися з наступними послідовностями в таблиці множення.

Перетворіть навчання на гру

Вивчення таблиці множення може відбуватися і в ігровій формі. Для першої гри вам знадобляться лише карти. Два гравці тягнуть по карті з колоди і одночасно перевертають їх. Перший, хто правильно помножить числа на картах, — забирає їх собі у виграшний стос. Наприклад, якщо перевертаються трійка і сімка, то той, хто першим назве 21, отримує дві карти. Виграє той, у кого найбільше карт у виграшному стосі наприкінці гри.

У другій грі запропонуйте дитині зробити набір карток. Напишіть на них завдання, наприклад, 4×9 на лицьовій стороні та відповідь 36 на звороті. Тепер влаштуйте конкурс на час, в якому дитина за хвилину повинна розв’язати якнайбільше прикладів на множення. А наступного дня запропонуйте дитині спробувати побити свій рекорд. Окрім цього, процес створення таких карток допоможе дитині закріпити свої знання.

Підрахунок на пальцях

Ваша дитина також може використовувати свої пальці, щоб вивчити таблицю множення на 9. Почніть із розчепірювання всіх 10 пальців перед собою. Щоб обчислити 9×1, опустіть лівий мізинець. Що залишилося? 9 пальців!

Для 9×2 опустіть лівий безіменний палець. Що тепер залишилося? 1 палець і пробіл, за яким йдуть 8 пальців — це 18. Такий спосіб працює до 9×9 (8 і 1 або 81). Але навчаючи таких трюків, не забувайте запитувати дітей, чому вони працюють, і які математичні розрахунки стоять за ними.

Намалюйте квітку множення

Ще один метод для вивчення таблиці множення в ігровій формі, до того ж з творчим підходом. Діти починають цю вправу, малюючи центр квітки, де пишуть числа від 2 до 12. Далі потрібно намалювати навколо центру 12 пелюсток, кожна з яких містить числа від 1 до 12. Останній крок — намалювати ще один набір пелюсток, на яких потрібно вказати результати множення числа по центру з числами на першому ряду пелюсток.

Перевіряйте знання регулярно, але не постійно

Як тільки ваша дитина освоїла таблицю множення, настав час регулярно перевіряти ці знання. Найкраще робити це, коли не відбувається нічого особливого, а дитина може максимально сконцентруватися. Наприклад, коли ви ведете її до школи або чекаєте на автобус. Крім того, намагайтесь, щоб такі вправи були регулярними, вибирайте для них конкретний час, щоб вибудувати систему.

Використовуйте заохочення

Вам не потрібно використовувати гроші чи матеріальні блага — це може зіпсувати любов дитини до навчання. Підійдуть звичайні смаколики або улюблені напої. Водночас залишіть великі нагороди для великих шкільних досягнень. Це заохочує наполегливість.

І пам’ятайте, що не можна засуджувати дітей, якщо вони дають неправильні відповіді. Навчання завжди має бути приємним заняттям.

Читайте також: